Služba je ZDARMAV nákladech hypotéky banky počítají s kompenzací nákladů pro případ, že klient využije hypotečního poradenství. Pochopitelně jsou banky vždy radši, když si klient nenechá nezávisle poradit, protože když si odborně poradit nechá, bude to pro banku znamenat těžšího soupeře v jednání a horší výsledek. A musí takové firmě zaplatit čas a náklady vynaložené na srovnání hypoték, které přitom jde proti jejímu hlavnímu zájmu (poskytovat hypotéku co nejdráž). Nicméně, nechat si hypotéku sjednat expertem je právo každého žadatele.

I i v takovém případě banky (stavební spořitelny apod.) hypotéku rádi poskytnou. I když odečtou náklady, které musí zaplatit za to, že klient dostal nezávislé srovnání a přičtou si nižší zisk, za nižší úroky/poplatky, stále je pro ně i taková hypotéka výhodná.

Princip tohoto servisu je stejný jako u realitního poradenství. Prodává-li člověk nemovitost, může a nemusí využít služeb realitního makléře. Makléř, protože zná trh, trendy, kontakty a způsob jednání, umí nemovitost prodat za lepší cenu než by byl schopen vlastník nemovitosti vlastními silami. Náklady na službu makléře (přestože mu velmi pomůže) pak nehradí sám, ale zaplatí je kupující nemovitosti (a navíc jen v případě, že vlastník bude spokojený s dosaženou cenou). Celá věc je výhodná nakonec pro všechny strany a nejvíce pro klienta, který inkasuje více peněz a nemusí za službu, která mu k tomu dopomohla platit.

V tomto případě jde o totéž. Znalosti trhu, čas na vyjednávání apod. má svou cenu a stojí peníze. Jsou však ale neocenitelným nástrojem při hledání co nejvýhodnější hypotéky. S jejich pomocí dojde k citelnému snížení ceny požadované hypotéky. Aby tento výsledek nepokazilo to, že je potřeba za expertní služby a čas věnovaný Vaší hypotéce také zaplatit, musí ji zaplatit poskytvatelská banka.

Garancí kvalitního a bezplatného poskytnutí tohoto servisu je i to, že zaplaceno hypoteční makléř dostane jen pokud budete s dosaženými nabídkami spokojeni a některou si vyberete. Proto se bude vždy snažit přinést Vám za všech okolností to nejlepší.